نشست بزرگداشت «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل فقید جنبش جهاد اسلامی
ابوشریف: جهاداسلامی از جلوه‌های انقلاب اسلامی در خارج مرزهای ایران است/ منطقه نیازمند الگوهایی نظیر شهیدچمران و شلح است/ رویوران: انتفاضه آینده برای اسرائیل غافلگیركننده است
نشست بزرگداشت «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل فقید جنبش جهاد اسلامی ظهر امروز دوشنبه با حضور جمعی از کارشناسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، نشست بزرگداشت «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل فقید جنبش جهاد اسلامی در محل خبرگزاری قدس (قدسنا) برگزار شد.


در ابتدای این نشست «احمد روح الله زاد» با یادآوری خاطره ای از رمضان عبدالله گفت: وی زمانی که در قاهره در زندان بوده و علمای زیادی هم در آنجا حضور داشتند، در جمع آنها می گوید: ما هم اکنون نیاز به شخصیتی مثل امام خمینی داریم که جهان اسلام را رهبری کند و ما این گونه شخصیتی نداریم.

گزارش اختصاصی قدسنا از نشست بزرگداشت «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل فقید جنبش جهاد اسلامی؛ابوشریف: جهاداسلامی از جلوه‌های انقلاب اسلامی در خارج مرزهای ایران است منطقه نیازمند الگوهایی نظیر شهیدچمران و شلح است رویوران: انتفاضه آینده برای اسرائیل غافلگیرکنن
وی با اشاره به فقدان رهبری واحد و انقلابی دارای نگاه فراگیر در جهان عرب تاکید کرد: بسیاری از مشکلاتی که هم اکنون در جهان عرب و فلسطین داریم که آخرین آن طرح الحاق کرانه باختری است، به دلیل همین فقدان رهبری بوده است.


در ادامه این نشست «ناصر ابوشریف»  نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تاکید کرد: در ابتدا از همه دوستانم در جمعیت دفاع از ملت فلسطین و خبرگزاری قدس برای برگزاری این بزرگداشت برای این شخصیت بزرگ اسلامی، جهادی، فکری و سیاسی قدردانی می کنم.


وی افزود: همچنین جا دارد که یادی از برادر عزیزم حسین شیخ الاسلام از شخصیتهای مقاومتی در جمهوری اسلامی کنیم که واقعا با فلسطین زیست و اخیرا به دیار باقی شتافت. همچنین باید یادی از شهید دکتر چمران کنم که با وجود تحصیل در آمریکا هرگز دست از مبارزه و جهاد نکشید، باید تاکید کنم که این شخصیتها برای ما چراغ راه محسوب می شوند.


وی در ارتباط با ابعاد شخصیتی شلح گفت: رمضان عبدالله یکی از بنیانگذاران جنبش جهاد اسلامی و از شاگردان شهید دکتر فتحی شقاقی بود. جنبش جهاد اسلامی توانست بسیاری را در فلسطین به سوی اقدامات ملی گرایانه سمت و سو دهد، همچنین بسیاری را که به فعالیت های ملی گرایانه فکر می کردند به سوی تعالیم اسلامی سوق داد، در واقع جهاد اسلامی یک ادغام از این دو مساله ملی گرایی و اسلام در فلسطین محسوب می شود.

 

گزارش اختصاصی قدسنا از نشست بزرگداشت «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل فقید جنبش جهاد اسلامی؛ابوشریف: جهاداسلامی از جلوه‌های انقلاب اسلامی در خارج مرزهای ایران است منطقه نیازمند الگوهایی نظیر شهیدچمران و شلح است رویوران: انتفاضه آینده برای اسرائیل غافلگیرکنن


ابوشریف گفت: برای نگاه به شخصیت دکتر رمضان عبدالله باید به دستاوردهای جنبش جهاد اسلامی فلسطین توجه کنیم، جنبش جهاد اسلامی توانست جرقه انتفاضه الاقصی را به وجود آورد که این یکی از نقاط عطف تاریخی برای جنبش جهاد اسلامی بود. همچنین رژیم صهیونیستی بخاطر مقاومت و جهاد مردم فلسطین از نوارغزه در سال ۲۰۰۵ عقب نشینی کرد نه بخاطر مذاکره و چیز های دیگر که جهاد اسلامی تاثیر بسزایی در این روند داشت. این جنبش در مسیر مبارزات خود هرگز دست از جهاد و مقاومت نکشید و همواره پرچم مبارزه در برابر  صهیونیستها را به دوش می کشید. تا جایی که این جنبش در سال 2012 به اجرای تصمیم حمله به تل آویو رسید که باعث توقف جنگ علیه غزه در آن سال شد.


وی افزود: در واقع اگر بخواهیم به دکتر رمضان عبدالله بنگریم باید به دستاوردهای متعدد جنبش جهاد اسلامی در دهه های اخیر به ویژه 23 سال گذشته توجه کنیم که دستاوردهای بسیار درخشان و مهمی بوده و این خود بیانگر حجم موفقیت های فکری و جهادی ابوعبدالله است.


نماینده جنبش جهاد اسلامی در ادامه گفت: موضوع روابط ایران وجنبش جهاد اسلامی فلسطین است. احمد یوسف شخصیت فلسطینی زمانی  می گوید ما انقلاب اسلامی را از طریق فتحی شقاقی شناختیم. شهید فتحی شقاقی به عنوان یکی از بنیانگذاران از کسانی بود که همواره مسائل ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را دنبال می کرد. این نشان می دهد که روابط جهاد اسلامی و ایران یک رابطه عقیدتی و ایمانی بود و هرگز مسائل